Milí naši priatelia, priaznivci a podporovatelia!

Chceme sa s Vami podeliť o veľmi radostnú a veľmi dôležitú informáciu. Dnešný deň, 31.3.2022, je pre nás a našu činnosť veľmi výnimočný! Po nekonečných peripetiách s hľadaním vhodného priestoru pre naše pôsobenie, nám dnes MsZ v Bardejove schválilo pozemok na vybudovanie Centra zachránených zvierat.

Chceme sa veľmi pekne poďakovať, že poslanci MsZ uznali naše prosby za nutné a prospešné. Ďakujeme pánovi primátorovi, vedúcemu oddelenia správy majetku, vedúcemu kancelárie primátora a všetkým, že našli riešenie. Sľubujeme, že Vaše rozhodnutie, neoľutujete.

Pozemok sa nachádza v odľahlej časti medzi Dlhou Lúkou a Zborovom. Našu pomoc a záchranu sme dokázali len s Vami všetkými. Preto naše prosby budú k Vám smerovať aj naďalej a oveľa intenzívnejšie. Zatiaľ máme len schválený pozemok, bez materiálu, bez financií. Ale máme chuť a vieru, že to spolu dokážeme a zvládneme.

Chceme sa ešte raz poďakovať všetkým a za všetko, čo robíte aj čo ste urobili pre zvieratká v našej starostlivosti a za podporu, ktorú nám rôznym spôsobom prejavujete. Dnešný deň veľmi výrazne ovplyvnil naše fungovanie. Bude to dlhá a náročná cesta. Keď sa k nam viacerí pridáte, prejdeme ňou až do spoločného cieľa.

S úctou a láskou OZ Druhá Šanca Bardejov ❤️

7.4.2022 – deň, kedy sme s našimi dobrovoľníkmi zameriavali a vytyčovali hranice pozemku

Na tom našom vysnívanom pozemku je toľko práce, starosti, ale predovšetkým radostí zo všetkého <3 – Tešíme sa každej maličkosti, každému posunu, ďakujeme za všetky účasti pomoci, za všetky návštevy, za všetky dary a každú pomoc.
Chodíme na pozemok takmer denne, je veľa úkonov kvôli povoleniami, ktoré nevieme urýchliť, musíme sa postupne posúvať, ale aj tak si vždy nájdeme malú cinnost, ktorej sa tešíme. Potrebujeme veľa času, financií, pomocníkov, dobrovoľníkov, firiem, s ktorými by sme dokončili, čo sme začali. Je to sen všetkých dobrovolnikov, ktorí tvoria Druhú šancu a cieľom je vybudovať to čo je potrebné v meste Bardejov a jeho okolí, Centrum zachránených zvierat pre tých , ktorí sú odkázaní na našu pomoc

Ďakujeme za vašu podporu

🥰

13.5.2022 – Dnes sme si boli trochu oddýchnuť na tom našom “pozemočku”, zasadili sme 8 jarabín, ktoré sme dostali do daru.😊 Veľmi nám pomohlo byť spolu, odreagovať sa a premýšľať čo a ako ďalej. Veľa to pre nás znamená, utužovať malý kolektív a urobiť aj niečo užitočné a estetické do budúcna. Potešili sme sa konečnému výsledku, aj keď to možno pre niekoho nič neznamená, pre nás boli dve hodiny spolu, darom.❤️ Ktokoľvek a kedykoľvek sa k nám pridá, budeme veľmi radi a vďační🙏. A komu sa doma zvýšia stromy, sadenice, rastlinky a vedia nám posunúť, oceníme to veľmi🥰. Máme priestor na realizáciu aj pre zvieratká, aj pre rastlinky😊. Veríme, že spoločne vieme vybudovať niečo pre všetkých pekné a potrebné.

2.6.2022 – „štvrtok“ – pre niekoho obyčajný deň, no pre nás je to deň, kedy sme na pozemok priviedli prvú unimobunku. Ďakujeme všetkým naším kolegom, ktorý pripravovali základy na postavenie unimobunky do hlbokej noci a ľuďom, ktorí nám poskytli stromy, sadenice, rastlinky na zveľadenie priestoru.

5.6.2022 – Dnes sme si užili Deň detí s našimi priaznivcami, ich deťmi a našimi zvieratkami. Všetkým ďakujeme za bohatú účasť, za vsetko, čo sme dnes spolu prežili. Ďakujeme za návštevu Dráčika a nášho maskota Dunča, ďakujeme za darčeky, ktoré ste nám priniesli, alebo kúpili, za finančnú zbierku, za koláčiky Mariana Draganovska, Katka Šulimanová, ďakujeme Šarkan papiernictvo a Jožko Bena Kotva za pozornosti pre deti, FAyne Bistro za pohostenie, Hane za ukážky agility, Jakubovi za animátorskú pomoc, Kultúrno turistického centru Bardejov, ProAkva, s.r.o.❤️ Ďakujeme všetkým dočasným opaterám, ktoré sa zúčastnili akcie. Adoptovali sme šteniatko a mamku, druhé odišlo do dočasnej opatery s možnosťou trvalého domova. Ďakujeme všetkým za vašu priazeň a podporu. Len s vami vieme pomáhať naďalej. Veľmi si to vážime❤️