Aktuality Psy na adopciu

MONTI, cca 2020

Pre Montiho by bol ideálny domov, kde by bol jediným psím- zvieracím maznáčikom. Mačky veľmi nemusí, so psami potrebuje dlhší čas pobytu, kým si na nich zvykne. Potom sa už dokáže s nimi hrať. Svoj priestor si chráni hlasným štekotom, ale na človeka nezaútočí.

Má rád dostatok pohybu, rád sa blázni, miluje spoločnosť svojho človeka, maznanie s ním a chvíľky venované len jemu. Monti má rád hračky, loptičky apod, len ich nenosí človeku, ale dokáže sa hrať s nimi sám.

Má trošku zvláštnejší spôsob hry- tvári sa ako „zlý pes“ 😛 , hlavne keď sa skutočne „rozjaší“ , ale človeku neublíži, neskočí do neho, neuhryzie ho, len vrčí a jemne hryzie človeku ruku. Práve toto správanie bolo zle pochopené a Monti sa našiel so zarasteným náhubkom. Ráznejší povel stačí na to, aby sa upokojil a bol opäť pokojný. Trošku nekontroluje silu, preto veľmi nie je vhodný k malým deťom- hlavne pri podávaní labky 😃 .

Akonáhle sa udomácni v priestore, je to maznák a parťák. Monti nie je žiaden „tvrďas“,, skôr sa niekedy akoby zľakne prudších pohybov, hlasnejších zvukov apod, ale to len na chvíľku a hneď je zase v pohode.

Montiho trošku zneistí nové prostredie a nový človek- potrebuje chvíľku na to, aby sa dostal do svojej kože. Človeka si potrebuje „overiť“. Potrebuje chvíľočku čas, aby začal novému človeku dôverovať ,aby sa pri ňom uvoľnil a začal ho mať rád. Ovlada základné povely- sadni, lahni a daj labku😊

  • vek cca 2020
  • váha 20kg pri príjme, aktuálne 24 kg
  • výška 58cm
  • začipovaný, zavakcinovaný, vykastrovaný

Pozrite si aj Montiho video na našej FB stránke

https://www.facebook.com/ozdruhasanca/videos/1254275648768070

pre viac informácií, ponuky domova a adopcie, či dočasnej opatery, nás prosím, kontaktujte na t.č. +421 0903 966 217 (Iveta)

Mohlo by sa vám tiež páčiť...